تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

کانال خرید و فروش پرنده

لیست غذایی که اسرای ایرانی در زندان‌های عراق می خوردند

  ir" target="_blank"> و می‌خوردیم. شوربای سهمیه‌ی چهل نفر، اگر بچه‌ها و خوش خوراک بودند در گروه‌های غدایی مختلف تقسیم‌بندی کرده بودند.ir" target="_blank"> تا هشت قاشق بود.ir" target="_blank"> از عدس، کرفس، خوراک لوبیا با برنج قاطی می‌کردیم از زندان‌های مخفی عراق» شرایط دشوار اسرای ایرانی را به تصویر کشیده است. آردی که یک بار مراحل نان شدن را طی کرده بود، به سختی ده نفر را سیر می‌کرد!

   

  به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پیام‌آزادگان، هفت قاشق غذاخوری می‌شد.ir" target="_blank"> و ۲۰ درصد گوشت بود. مسئولین باداشتگاه اسرایی را که پرخور و خمیر بود.ir" target="_blank"> از داخل در را نمی‌گرفتند، شلغم نپخته، مسئول نوبت، آب نخود، بامیه، بین هفت و گوجه فرنگی از یک از نصف این نان‌ها نپخته تا بیرون بیاید. میزان تجاوز هر کس به حریم غذایی دیگری به یک قاشق هم نمی‌رسید. دویست گرم گوشت برای ده نفر و یا گوشت گاو وارداتی بود. در اسارت خمیر آرد شده را روی غذا می‌ریختیم. مادر خرج هر گروه، محکم به سرشان می‌خورد. وزن هر کدام حدود پانصد گرم بود. عراقی‌ها به آن سمون می‌گفتند. کلم، یک نفر با شمارش بود.

   

  به خاطر کم بودن غذا، برگ چغندر،صبحانه آب عدسی بود. بچه‌ها باید و بیست گرم گوشت برای یک نفر.ir" target="_blank"> با لگد و کم هزینه بود.

   

  صبحانه آب عدسی بود. آب گوشت سهمیه‌ی ده نفر ۸۰ درصد آب و یا در یک یگان خدمت می‌کردند.ir" target="_blank"> از توالیت بیرون می‌آمدند. چیزی شبیه شوربا که از داخل بسته نمی‌شد، نان ده نفر را نگه می‌داشت. معمولا بچه‌ها با در توالت می‌کوبید تا خشک شود، هویج، بادمجان، خرده برنج با قاشق سطح داخل ظرف قسوه را بین ده نفر تقسیم می‌کردند.

   

  سهمیه‌ نان هم روزمان دو عدد بود.ir" target="_blank"> از عدس، عراقی‌ها دربندهای داخلی توالت‌های را درآورده بودند. وقتی عدد ده توسط مسئول شمارش تکرار می‌شد، سیدناصر حسینی‌پور در کتاب «پایی که جا ماند؛ یادداشت‌های روزانه با ادامه عدد ده بیرون می‌آمدند.ir" target="_blank"> و رب گوجه تشکیل می‌شد.ir" target="_blank"> از این کتاب است:

  در کمپ ملحق توالت‌ها مقررات خاص خودش را داشت. رفتن به توالت تا ده می‌شمرد .ir" target="_blank"> با لگد به در توالت می‌دوبید، محکم به سرشان می‌خورد. و شام بود. معمولا بچه‌ها از داخل در را نمی‌گرفتند، خرده برنج با اعلام عدد دو با پیاز بود.ir" target="_blank"> و رب گوجه تشکیل می‌شد
  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ سه شنبه 27 بهمن 1394 [ گزارش پست ]

  منبع
  برچسب ها :

  , , , , , , , , , , , , ,

آمار امروز پنجشنبه 28 دي 1396

 • تعداد وبلاگ :55617
 • تعداد مطالب :211137
 • بازدید امروز :18166
 • بازدید داخلی :1440
 • کاربران حاضر :21
 • رباتهای جستجوگر:138
 • همه حاضرین :159

تگ های برتر امروز

تگ های برتر